Citaat:
|
de derde keer na 16000 km!
|
Dit doet toch vermoeden dat de afstelling niet helemaal lekker staat Rob.
Zeker aangezien je met de laatste set maar 1000 km getuft hebt.
Kun je ook beschrijven (beter nog is pic van zuiger) waar de schade ontstaan is op/aan de zuiger? (en e.v.t cilinderwand)
Anderzijds kan het zo zijn dat de aandrijving van de oliepomp een beetje versleten is. Ik meen dat de as van pomp geheel van kunstof is en dus ook het tandwiel welke aangedreven wordt door de krukas.
Het is dus ook mogelijk dat dit een tekort aan mengolie oplevert in de verbrandingruimte. En op langere termijn krijg je meestal dit soort schade aan de cilinder en/of zuiger.
Maar ook de krukaslagers krijgen het zwaar te verduren door het tekort aan olie. Denk dat het geen kwaad kan (blok is er immers toch onderuit) om ook even de pomp en as te controleren op een goede werking en e.v.t aanwezige slijtagesporen.
Edit: Nog even het volgende; maakt jou 507 gebruik van een zgn splitterkabel?
Er zijn namenlijk twee type's; oude type is met een kabel die zich opsplitst in 2 delen ( gaskabel en oliepompkabel) en de nieuwere types hebben maar 1 kabel. (gaskabel)
Bij het oude type is het mogelijk om de pomp en/of kabel af te stellen.